Kişisel Site

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puanlar, ortalama: 3,00 oy, toplam 5)
Loading...

Avşa Adasına Nasıl Gidilir

12 Aralık 2009 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 20.799 kez okunmuş. Görüntülenme

Avşa adasına nasıl gidilir.Avşa Adası`na bir çok yoldan ulaşım mümkündür. İstanbul’a deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika mesafede bulunan avşa adası`na ,bostancı ve yenikapı`dan 10:45`te
hareket eden deniz otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.Avşaya deniz otobüsü Hareket saatleri, ve fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yapmak için İdo`nun web sayfasına bakınız..
Avşa adasına Erdek’ten ise gemiyle yaklaşık 2 saat mesafeden ulaşılmaktadır.Erdek`ten hareket eden arabalı vapur ve özel hareket motorları ile ulaşabilirsiniz.Hareket motorları kışın hizmet vermemekte,arabalı vapur ise yaz kış hizmetine devam etmektedir.Hareket saatleri ise arabalı vapur için Erdek`ten hareket 11:00-19:00-Avşa`dan ise 06:00-17:00 saatlerindedir.Özel motorlar 15:30-16:00 saatlerinde hareket ederler.

Yaz aylarında Erdek`ten sefer yapan gezi motorları sabah saat 08:30 da hareket etmektedir.Avşa`dan hareket ise saat 16:30 da.

Yaz aylarında İstanbul’dan hergün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, haftasonları ek seferler de konulmaktadır. Tekirdağ Avşa feribot ve biga – Avşa seferi yapan büyük motorlar da üç saatte adamıza varmaktadırlar.Çanakkale biga üzerinden gelecekler Osman Kaptan gemisi ile avşaya ulaşabilirler.Ayrıntılı bilgi için sitemizden ayberk otel ile iletişim kurunuz.
Tekirdağ-Kumbağ`dan kalkan hareket motorları ile yakın olanlar Silivriden avşa`ya isterlerse araçları ile gelebilirler.Ömer kaptan ve özkaptan yolcu gemileri bu bölgelerden hareket etmektedir.Ayrıntılı bilgi için ilgili firmaların web sitelerine bakabilir sefer saatleri ve ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avşa Adası`na Kışın Ulaşım

Avşa adasına Kışın istanbul avşa arası seferler iptal edildiği için ,kışın istanbul üzerinden ulaşım en kestirme istanbul-bandırma arası sefer yapan hızlı feribotlarla önce bandırmaya gelip daha sonra erdek üzerinden arabalı vapur ile gelmektir.

Avşa adasına arabalı vapur haricinde sefer yapan firma vs yoktur.Dönüşlerde de aynı istikamet üzerinden istanbula dönebilirsiniz….

Bayram ve yılbaşı dönemlerinde adaya istanbul üzerinden yeni sefer konulmaktadır.Görüldüğü üzere avşa adası ulaşım yönünden oldukça kolay bir noktadadır.Sormak istedikleriniz hakkında bize danışabilirsiniz.

Beğendiysek Paylaşalım!

Benzer Tesis ve Konular

Yorumlar

  1. ayşegül dedi ki:

    merhaba ,

    adaya istanbul avrupa yakasından hiç mi ulaşım sağlanmıyor ben şimdi taaa silivriden yenikapıya mı gitmek zorundayım…