Kişisel Site

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...

Balon Patladı

4 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 3.429 kez okunmuş. Görüntülenme

4 Eylül 2010 tarihinde yayınladığımız Avşada Sahici Tanıtım Var adlı makalemizde,evlerindeki divan üzerinden üzerindeki iç çamaşırları ile 50 dolarlık çalıntı web sitelerine reklam girerek kendilerini reklamcı tayin eden ve bununla kalmayıp bir takım belgelerle avşa adasının tapusunu eline aldığını sanıp avşa adası ve ahalisinden haraç topluyacağını zanneden,sözüm ona kendini webmaster ve google uzmanı sanan pjamalı reklam grubunun balonu patladı.

Peki bu nasıl oldu?.2010 yılında bulundukları yerin deresine bakarken birden avşa adası diye bir yeri ilk keşfeden robinson cruse ve ekurisi cuma, adamıza ayak basarak ilk ayak bastıklarından ve bu bilinmeyen gizemli adayı keşfettiklerinden dolayıda adanın tapusunu ellerine aldıklarını ilan etmişlerdi.!

Avşa adasını ilk keşfeden! ve tapusunu eline aldığını sanıp elindeki belge ile adanın yerli halkına toplayacakları haraç için gözdağı vermek isteyen robinson ve ekurisi cuma, gerçektende bu işin hakkını veren kişilerlen uğraşmaya başladılar oda yetmedi hiç sıkılmadan adanın en kalburüstü esnaf ve simalarından haraç isteme cüretini gösterdiler

Bu arkadaşlar o kadar kendilerinden emindiki iş yapacakları ve açılacakları avşa adasında,önce avşalıları ezelim sonra onlarla iş yapalım bu düşüncedeydiler.Hali ile adadan başı büyük bir iki kafa koparsalar bunu emsal alan adalıların korkarak her istediklerini yerine getireceklerini sandılar.Bu icraatları ile ne kadar dürüst ve ticaret erbabı olduklarınıda ayen beyan ilan ettiler.

Avşalıları ve adayı küçük gördüler,düşünceden ve mantıktan uzak,değerlerinden,birbirlerinden örf ve ananelerinden uzak tamamen menfii hareket eden yaratık sürüsü gibi gördüler.

Ellerinde olduğunu sandıkları tapu belgesi ile kanunların ardına saklanıp herkeze racon kesebileceklerini ve haraç toplayabileceklerini sandılar.

Bir taraftanda bu haltları yerken ana faaliyetleri konusundada bizi provake etmekten çekinmediler.Sitemizi,fikirlerimizi ve sitemizdeki eserleri çaldıkları yetmiyormuş gibi birde geçen 2 yıl boyunca web üzerinde nekadar forum,makale,ilan,video,dizin vs site varsa ordaki çalışmalarımızı noktasından virgülüne kadar birebir kopya ettiler.Hatta ve hatta bu tarz sitelerdeki kullanıcı adlarımıza kadar kopyalarak yaptıkları provokatif eylemleri bize karşı sürdürdüler.Girdikleri her gerdeğe neredeyse hep bizi soktular.

Bunları yapmalarındaki maksatları adalılara, yani bizlere açtıkları davada bunları yalan ve iftiralarına hukuki delil olması için kullanmak ve bizi yargıya bu eylemler ile korsan kopyacı birileri gibi göstermek idi.

Devam eden süreçte Bu tarz eylemleri ile yaptıkları hırsızlıkların üstünü örtmek ve suyu dahada bulandırarak yargıyı kişileri yanıltmak istediler.

Hatta bu arkadaşlar üçkağıtçılıkta okadar dahilerki, yargıyı ve onun diğer kollarını yanıltmak için birebir avsa-avsa.com sitemizin kopyası olacak şekilde dizayn ettiği çalıntı sitelerine uluslar arası telif hakları kurumu olan DMCA korumasındadır diye adı geçen kurumun logosunu eklemişler.

Bu maksatlada tamamen bizim eserimiz olan avsa-avsa.com sitemizi korsan, yasalara aykırı çalıntı bi eser gibi türk yargısına göstermek istemişlerdir.

Bu eylemleri ile iyice şımaran ve kendini dokunulmaz sanan, her konuda çalmakta sınır tanımayan sahtekarlık ve üçkağıtla her işi yapacağını zanneden,kanunları bir silah gibi kullanıp arkasına almaya çalışan, adalılara ve gerçek hak sahiplerine bunlarla dokunmaya çalışan bu dahi! vatandaşlara öle bir kurum dokundu ve kazdıkları kuyuya öle bir ittiki duyunca çok şaşıracaksınız.

Bunu yapan ve yanlış hesabın bağdattan döneceğini bir kere daha ispatlayan kurum Google ve aracısı Dmca oldu.Dikkat edin Dmca diyorum.Kendi kazdıkları kuyuya düşen ve ava giden avlanır misali olaylar yaşayan bu uyanık arkadaşın başından geçenleri ibretle dinlemenizi istiyorum.

Adalılar gibi benide küçümseyen bu arkadaş herkezi her kurumu yanıltacağını herşeyi her eseri çalarakda kendine bişiy olmayacağını zannediyordu.Kanunlardaki boşluk ve açıklardan yararlanarak yaptığı hırsızlıklara elindeki tapu ile yasallık kazandırmaya insanların emeği ve ekmeğine taş koymaya çalışan bu şahsın sahtekarlıklarını google ve aracısı dmca ispatladı.Yargıya dmca korumasındayım benim sitem orjinaldir ben yaptım demek isteyen ve yargıya böyle göstermek isteyen bu uyanık şahsiyetin çaldığı tüm meteryaller ve eserleri sahtekarlıklarının ispatı için tek tek aynı kurumlara rapor ettim.Tabiki doğal olarak bu kurumlar orjinal eserlerin kimden çıktığını ve ilk kimin tarafından yayına verildiğini gayet iyi biliyordu.Hali ile derin incelemeler sonucu google ve dmca bu uyanık şahsiyetin çalıntı sitesini çalıntı içerikle yayın yapmasından dolayı google.com.tr den çıkartı.İşin en traji komik tarafıda sığındığı kurumların bu arkadaşa yaptırım uygulamasıydı.Böylelikle akı karayı meydana çıkarmış olduk

Bu olaydan sonra ördüğü her çorabın başına tek tek geçmesini büyük bir keyifle izlediğimizden emin olabilirsiniz.

Tabi doğal olarak bu sonuçlardan sonra boş durmamızda beklenemezdi,hemen ilgili mahkemelerce dava açtık aynı şekilde savcılıkta bu vatandaşlara bir dava hazırlığında.

Böylelikle haklılığımızı ispatlamış hemde itibarımızı korumuş olduk.Önceki makalemizde belirttiğimiz gibi Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz atasözü bu zamanlar için söylenmiş.

Bizi bilen biliyo herkez sizin gerçek içyüzünüzü ve ne niyetler içerisinde olduğunuzu gördü.Herşeyi geçelim iş yapacağınız piyasada bulunan ahaliyi küçümsemek ve o ahaliden birileri ile uğraşmak yapacağınız işin ayağına vurulan en büyük baltadır.Saygınlığınız ve itibarınız kalmaz.Burada iş yapılan kişiler esnaf olduklarından ticari menfi düşünebilirler bu gayet doğal ama ondan önce avşalılıkları ve adalı olduklarınıda unutmaz birbirlerinide ezdirmezler.

Oyüzden ben sizin yerinizde olsam utanmanız biraz onurunuz varsa yaptıklarınızdan ve başınıza gelenlerden sonra adaya bir daha uğramam bırak yanından bile geçmem.Başkalarının emek ve itibarları arkasından yürüyecek iş buraya kadar.Kısaca yalancının mumu yatsıya kadar..Sana kimse inanmaz misali..Gerçi adalılara ve bizlere yaptığınız bu davranışlardan sonra sizden herşey beklenir ya göreceğiz şekli şemalinizi varmı yokmu!.

Ha bu arada bana mesajlar atarak yalvarıyorsun ortayı bulalım diğer yandan on takla atıyorsun bu işten nasıl yırtarım diye ama nafile.Banada akrabalık ayakları yapıyon yargıyada akrabalık mevzusu gibi göstermeye çalışıyon geççen bunları yemezler.Ta siteni aldığın ilk zamandan bu yana oynadığın oyun,kurduğun tuzaklar buraya kadarmış.Bize gözümüzün içine baka baka çektirdiğin manevi işkencenin hesabını yargıya vereceksin.

Aklınca bak yazılarınıda, nereye ne eklersen herşeyide nasıl çalıyorum sende bişiy yapamıyosun üstüne senin malınla seni nasıl ezicem seni hırsız yapacam sende bişiy yapamıcaksın,elin mahkum bu kadere,tapuda elimde yasalım her hırsızlığımda yasal diyordun,nasıl yasal hale getiriyorum bak diyordun, ne oldu çocuğum sana ne oldu ha ne oldu..

Benden çalıp baskalarina hava atmaya kalkarsan aynen böyle rezil olursun.Ha bu arada unutmadanda ekleyeyim millete hava atarak memleketine diktiğin totemide tonozuna kadar sana hediye ediyorum,dayında ediyormuş sen anlarsın…

Beğendiysek Paylaşalım!
Etiketler :

Benzer Tesis ve Konular

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz ,sizlere bu makalemizde avşa adasının popüler eğlence yerlerinden biri olan club cadde bar hakkında bilgiler vereceğiz. Adamızın barlar sokağının girişinde yer alan mekan ışıltısı ve canlılığı ile göz dolduruyor.Ortamın verdiği keyif ve haz diğer mekanlar arasındaki farkı ort...
Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz, sizlere bu makalemizde avşa adası ucuz oteller hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.  Adamıza tatile gelecek ve otel tatili yapmak isteyecekler için en makbulü elbetteki ucuz oteller`dir.Yanlız uygun olduğu kadar vermiş olduğu hzimet kalitesi, konumuda ayrı bir önem kazanmaktadır. Hal bö...
Tekrar merhaba sevgili dostlar, sizlere bu makalemizde adamızın saklı cennetlerinden kumtur plajı hakkında bilgiler vereceğiz. Avşa adasının en güney ucunda bulunan bu plaj adını muhteşem güzellikteki kumsalından almaktadır.Oldukça bakir ve ıssız bir ortamda bulunan plaj görülmeye değer bir yer olsada ulaşım sık...
Avşa adasının sevilen plajlarından biri olan mavikoy adamızın kuzeybatı sahilinde yer almaktadır.Yerleşimin kuzey noktasına kadar uzandığı adamızda bölgede oturanların denize girip serinledikleri bir yerdir. Küçük bir sahile sahip bulunan koyun bulunduğu bölgede genelde yazlıçıların oturdukları veler bulunmaktad...
Merhaba değerli dostlar, yaz dizimizin bu seferki konusu avşa adasının denize girilecek muhteşem koylarından biri olan karadut olajı olacak. Adanın güney sahilinde gözlerden uzak bir noktada sessiz sakin kısalr bir alanın içerisinde bulunan bu koy bu özellikleri nedeni ile özellikle avşalılar tarafından oldukça rağbet...

Yorumlar