Kişisel Site

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puanlar, ortalama: 5,00 oy, toplam 5)
Loading...

Nereye Gidilir

12 Aralık 2009 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 20.563 kez okunmuş. Görüntülenme

Avşa Adasında Nereye Gidilir? Avşa Adası tatili için adaya geldiğimizde kendimize önce güzel bir pansiyon veya otel buluruz ve genelde otel ve pansiyon önlerinde denize gireriz.Gece oluncada bir eğlence yerine veya sahilde bulunan kafelere takılırız.Avşa ilk bakışta bunlardan ibaret görünsede genelde bu yargı yanlıştır.Avşa adasının en cazip gelen adada herşeyin içiçe olması herşeyin birbirine yakın olmasındandır ve bundan dolayı avşada neler var çoğumuz görmeden yapmadan döneriz.Sizlere yapmadan dönme diye tavsiye niteliğinde böyle bir sayfa açtık.

Avşa adasına ilk gelenler için tavsiyem ada sahilini ve sahil boyundaki plajlarını gezdikten sonra bir bisiklet kiralayıp adanın dört bir yanını gezmeleri olacaktır.Doğal bir spor olacağı gibi adanın muhteşem koylarına ve bu koylara hakim olan tepe ve patika yollarından adanın en güzel manzarasına kavuşacaksınız.Birbirinden güzel yerleri görme imkanı kazanacağınız bu aktiviteyi muhakkakki yapmanızı tavsiye ederim.

İkinci olarak adamızın en güzel koyları ve bu koylarda hizmet veren restoranlarına aracınız varsa bir avşa haritası ile yoksa avşa taksileri yada minibüsleri ile altınkum,çınar,karadut veya tavşanlı koylarını ziyaret etmenizdir.Piknik tadında sessiz sakin bir tatil keyfi için bu koyları ziyaret etmenizi ve ortamın doğal huzurunun tadını çıkarmanızı tavsiye ederim.Plajları ve deniz ürünlerinin sunulduğu restorantları ise ayrı bir keyif verir size bunun yanı sıra kendinizde piknik yapabilirsiniz.

Adamızı karadan değilde dört bir yanını denizden gezmek isterseniz limandan hareket eden ottoman tur gemisi ile canlı müzik ve dans müzikleri eşliğinde bir okadar eğlenceli dolaşabilirsiniz.Tekne adanın dört bir yanını gezerek en güzel koylarına sizleri götürüyor.

Eğlence mekanları yönünden tavsiyemiz sizlere adada yeni hizmete giren Cadde Bar olacaktır.Bu bar adanın en yeni en güzel barı olup adanın en iyi dj yi ile en güzel müzikler eşliğinde eğlence dolu dizgin sabaha kadar sürmektedir.Gece sonunda ise eğlenceye doymassanız sizleri tanz disco sabaha kadar eğlenmeye davet ediyor.

Yok efendim ben bar disco sevmem diyorsanız adamızın güzel manzarası eşliğinde yumuşak tarz müzikleri ile hizmet veren nargile evleri bulunmaktadır.Yerli yabancı içecekler ile sahilde hizmet veren bu yerler sizi epey dinlendirir.Bunun yanı sıra cadde boyunca bulunan kafeler ise geceyi oturup sohbet ederek geçirmek isteyenler için idealdır.Taverna tarzı müziklerden hoşlanıyorsanız çağlar taverna ve samanyolu sizleri bekliyor.

Bunların dışında çocuklarınızla eğlenceli saatler geçirebileceğiniz bir lunaparkımızda adamızda mevcuttur.Bunların dışında artık yapacağınız keşifler size ait.Çok farklı aktivitelere açık olan avşa adası renkli gece ve gündüz hayatı ile sizleri 2010 yazındada ağırlamak için bekliyor.Ayrıca adada kendi zevkinize göre yapılabilecek bir çok şey bulabilirsiniz.

Beğendiysek Paylaşalım!

Benzer Tesis ve Konular

Merhaba değerli misafirlerimiz, sizlere bu makalemizde avşa adası 2016 yaz sezonu hakkında bazı turistik bilgiler vererek iyi bir tatil deneyimi için yardımcı olmaya çalışacağız. Öncellikle 2016 yaz sezonunda avşa adası nasıl olacak sorusu akıllara gelmektedir.Bu sorunun cevabını vermeye çalışırsak öncellikle ger...
Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, sizlere bu makalemizde avşa adasında dalış noktaları ve öğrenmeniz gereken detaylar hakkında bilgiler vereceğiz. İlk olarak avşa adasında bir dalış okulu bulunmadığını belirtmek isteriz.Bu nedenle amatör dalıcılar veya tatillerinde bu şekilde bir alternatif arayanlar için üzüc...
Avşa Tarihi
Avsa Adası Tarihi,Marmara Denizi'inin güneybatısında 3 ü büyük (Marmara,Avsa,Pasalimanı) ve 9 u küçük (Ekinlik,Koyun, Mamali,Hasır,Pale,Fener,Asmalı ve Pasalimanı Koyundaki 2 küçük adacık vardır. Marmara takım Adaları ismini taşıyan bu küçük adalar, yapı ve yerşekilleri bakımından Kapıdağ Yarımadasın'nın...
Avşa
Avşa Adası`nda son on yıl içinde turizm alanında büyük bir ilerleme görülmüştür.Günümüz Türkiye'sininde gelir sağlamada karlı ve temiz bir kazanç sağlayan turizm Avşa adası içinde etkili olmuştur. Avşa adası nın hem turistik hem de tatil yapmak için müsait oluşu ise adaya daha fazla önem kazandırmaktadır...

Yorumlar

  1. Anıl dedi ki:

    Benim sormak istediğim konu Avşa adasında araba kiralanabiliyor mu?